top of page

APARTMÁNY V ROKLI - PROJEKT
JENIŠOVICE

Jenišovice u Jablonce nad Nisou, Česko

Cena

NA VYŽÁDÁNÍ

CELKOVÝ POPIS

Prodej souboru nemovitostí (RD k rekonstrukcí + pozemek s možností výstavby – prodej možný také zvlášť). Celková plocha pozemků je cca 4330 m2. Dům se nachází ve velmi klidné lokalitě s řídkou zástavbou a rekreačním potenciálem - na hranici Českého ráje (vhodné pro investory). Na okraji obce Jenišovice. V obci se nachází základní občanská vybavenost. Nedaleko Turnova, Liberce a Jizerských hor. Dojezdová vzdálenost z Prahy po dálnici do jedné hodiny.

Součástí prodeje je architektonická studie na dva apartmánové domy (přestavba původního + výstavba). Celkově může jít o komorní projekt se sedmi apartmány (50 – 60 m2).

Více informací podá prodávající makléř.


SLOVO ARCHITEKTA:

Domy na hranici Českého Ráje, jeden rekonstruovaný, druhý nově navržený. Domy k sobě zaujímají smířlivý postoj, nekonkurují si, doplňují se a společně vytváří klidné prostředí otevírající se do údolí a chráněné před pohledy z ulice.

Výraz domů se mění s užíváním exteriérového zastínění, které řeší posuvné okenice. Fasády tak žijí podle pohybu slunce a nároků na soukromí. Každý apartmán má přístup na terasu, každý apartmán má výhled do údolí.

Materiálově domy respektují své okolí. Kombinace zemitých barev a přírodních materiálů je vizuálně i myšlenkově stálé řešení. Dřevěné obložení nových objemů je navrženo z prken, nikoli latí. Domy tak mají rustikálnější charakter, který však v kvalitním detailu neubírá domům na solidnosti. Nové objemy mají navrženy podstavce v betonové stěrce. Rekonstruovaný objekt je omítaný a doplněný o dřevěné okenice. Předsazení horní části usazuje hmotu rekonstruovaného objektu a umožňuje umístit do přesahu kolejnice pro posun okenic.

Dispozice apartmánů jsou vzdušné, do maximální míry otevřené průhledům jak skrz pobytové části tak do okolní krajiny. Při návrhu byl kladen důraz na soukromí. Apartmány jsou vůči sobě posazeny tak, aby se navzájem minimálně ovlivňovali a to i při užívání venkovního sezení.

Domy jsou přístupny z jižní strany, zde jsou i umístěna odstavná stání. Koncepčně byla zahrada řešena jako pestrá nesečená louka, která jasně definuje plochy pro pobyt a vymezuje soukromí mezi apartmány.Informace

Typ nemovitosti

Rodinný dům, pozemek

Dispozice

Jiná

Koupelna

4

Plocha

4330 m2

Podlaží

2

Rok výstavby

Lokalita

Jenišovice u Jablonce nad Nisou, Česko

Máte zájem o tuto nemovitost? 
Zanechte své údaje zde: 

Děkujeme za odeslání!

Budeme Vás kontaktovat hned, jak to bude možné.

bottom of page